Kotły i zmniejszenie rachunków za ogrzewanie Ze względu na daleko idące postępy w technice grzewczej, dzisiejsze kotły są bardziej energooszczędne od kotłów zainstalowanych wcześniej Wymiana starego pieca na nowoczesny model bardzo wydajny, może zaoszczędzić ponad 20% na rachunkach za ogrzewanie.
    Chroń swój dom przed zalaniem. Zalanie mieszkania sąsiadów jest jedną z najczęstszych przyczyn roszczeń ubezpieczeniowych. Jednak kilka prostych środków ostrożności może zmniejszyć ryzyko poważnego problemów wynikających z zalania mieszkania Jeśli masz wątpliwości co do swojej instalacji hydraulicznej,przed dłuższym wyjazdem skorzystaj z głównego zaworu odcinającego wodę, aby odciąć dopływ wody do twojego mieszkania. Nasze doświadczenie pokazuje że że nie każdy z domowników wie gdzie znajduje się ich główny zawór, więc upewnij się że wiesz gdzie on jest.  Drobna zbagatelizowana usterka instalacji hydraulicznej może doprowadzić do katastrofy pod twoją nieobecność.  Zwróć uwagę na szczelność wężyków doprowadzających wodę pod zlewem długo nie wymieniane lubią pękać.
    Sprawdzaj regularnie swoje pralki i zmywarki jeśli zauważysz wybrzuszenia lub pęknięcia na wężach wodnych należy je niezwłoczne wymienić.
    Zapobieganie zamarzaniu rur w zimie Należy ocieplić rury i zasobniki wody. Zakręć zawory na rurach prowadzących na zewnątrz budynku. Następnie otwórz kran na zewnątrz np.w ogrodzie aby upewnić się że nie ma już wody w rurach.
    Utrzymanie drożnej kanalizacji Należy unikać spłukiwania wszelkich odpadów żywnościowych do zlewu, gdyż może to spowodować zablokowanie kanalizacji Nigdy nie wlewaj tłuszczu do zlewu. Zamiast tego ostudź a następnie umieść go w pojemniku na odpady.